ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8067365
*
nr 806 7365
Spegel
Nyrokoko-ram, höjd: 68
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2013
kl 19:22:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 17:53:04
1
150 kr
2/2 17:28:51
2
250 kr
4/2 17:54:40
3
250 kr
4/2 19:16:33
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko-ram spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 806 7365
Spegel
Nyrokoko-ram, höjd: 68
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/1 17:53:04 | 1 | 150 kr |
| 2/2 17:28:51 | 2 | 250 kr |
| 4/2 17:54:40 | 3 | 250 kr |
| 4/2 19:16:33 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko-ram spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



